„Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”.
... bo śpiewacie pięknie!
Kto nie słyszał, niech żałuje.

27 maja 2017 r.  podczas XIV edycji Festiwalu Ekologicznego "Czysty Powiat" organizowanego przez Starostwo Powiatowe w  Kętrzynie, uczennice Gimnazjum Publicznego w Mołtajnach wyśpiewały I miejsce w konkursie piosenki o charakterze ekologicznym. Zespół EKO BAND w składzie: Wiktoria Bagińska, Julia Grzesiuk, Natalia Szczurko, Izabela Szymańska, Joanna Zientek, Natalia Dowejko, Wiktoria Grzesiuk, Sara Konstantynowicz, Katarzyna Nowicka oraz Zofia Powalisz, zachwycił jury utworem "Będzie ekologicznie".

Dwa tygodnie później - 11 czerwca 2017 r.
podczas II Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Barcianach, uczniowie Zespółu Szkół w Mołtajnach zaprezentowali dwa utwory: "Fundament" oraz "Znowu Cię spotykam". Swoim śpiewem ujęli publiczność: Maja Sieck, Dominika Bagińska, Malwina Zalewska, Roksana Bojakowska, Wiktoria Bagińska,  Natalia Szczurko, Izabela Szymańska, Natalia Dowejko, Wiktoria Grzesiuk, Sara Konstantynowicz, Klaudia Piotrowska, Zofia Powalisz, Natalia Tujaka, Damian Suchecki oraz Rafał Tujaka.

Gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów.

Serdecznie dziękuję Rodzicom uczniów za okazaną pomoc oraz pełną dyspozycyjność.                                                                                                                                                                                                                                                           A. L-M