SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH OGÓLNOPOLSKICH I WOJEWÓDZKICH

W bieżącym roku szkolnym uczniowie uczący się języka ukraińskiego uczestniczyli w wielu ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach plastycznych oraz prezentacji multimedialnych.

Naszym uczniom podoba się tematyka konkursów organizowanych przez Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach. W pierwszym z nich – Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Iwan Franko w moich oczach” – uczennica klasy VI Natalia Migus zdobyła nagrodę Grand Prix, a uczeń klasy V Kornel Bogdański – tytuł laureata. Talent plastyczny uczniów doceniony został również w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Taras Szewczenko – nasz Przyjaciel”, w którym Natalia Migus (kl. VI) i Karol Bogdański (kl. III) - zdobyli tytuł laureata, a Julia Baran (kl.IV) – wyróżnienie. W tym roku szkolnym, po raz pierwszy, ZSzUJN w Bartoszycach organizował ogólnopolskie konkursy prezentacji multimedialnych dla uczniów gimnazjum i liceum. Uczennica klasy I gimnazjum Joanna Zientek otrzymała I miejsce za prezentację pt. „ Iwan Franko – dzieciom i o dzieciach”. Wciąż czekamy na ogłoszenie wyników prezentacji multimedialnej upamiętniającej wielkiego poetę ukraińskiego Tarasa Szewczenkę, autorami której byli Orest Trusz (kl. III gimnazjum) oraz Kamil Bogdański (kl. II gimnazjum).

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w konkursie plastycznym „ZWIERCIADŁO NARODU”, promującym kulturę mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących województwo warmińsko – mazurskie, pod honorowym patronatem wojewody warmińsko – mazurskiego Artura Chojeckiego. W tym przedsięwzięciu Natalia Migus zdobyła II miejsce, a Joanna Zientek – wyróżnienie.

Dziękujemy uczniom za podejmowanie wyzwań i serdecznie gratulujemy.