TYDZIEŃ DLA ZIEMI

W związku ze Światowym Dniem Ziemi, który przypada 22 kwietnia, uczniowie naszej szkoły obchodzili "Tydzień dla Ziemi".

W poniedziałek 24 kwietnia uczniowie pod opieką nauczycieli wykonywali plakaty i transparenty z hasłami ekologicznymi. Na drugi dzień, czyli 25 kwietnia odbył się Zielony Marsz tzn. uczniowie naszej szkoły przemaszerowali ulicami Mołtajn z własnoręcznie wykonanymi transparentami i plakatami. Marsz sprawił uczniom wiele radości zwłaszcza tym młodszym, którzy w trakcie spaceru śpiewali piosenki ekologiczne i głośno wykrzykiwali hasła z wykonanych plakatów. Dnia 26 kwietnia uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w porządkowaniu terenu wokół szkoły. Dzieci młodsze zbierały drobne śmieci, papierki i patyczki , natomiast starsi uczniowie grabili i zamiatali teren przy szkole. Czwartek 27 kwietnia ogłosiliśmy dniem na zielono, uczniowie oczywiście nie zawiedli i większość miała na sobie zielony strój. Dnia 28 kwietnia odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Ziemi przygotowane przez uczniów klasy I SP przy udziale dziewczynek z klasy IV SP. Następnie zostały rozdane dyplomy i nagrody za szkolne konkursy ekologiczne. Gratulujemy zwycięzcom. Uczniowie klasy II i III gimnazjum tego dnia uczestniczyli w sprzątaniu pobliskich lasów.

Wyniki konkursu ekologicznego pt. "Rzeźba z materiałów odpadowych"

Oliwia Służała - oddział przedszkolny "Pajacyk"

Fabian Łychacz - klasa I SP

Aleksandra Łychacz - klasa I SP