Mikołaje z Mołtajn

Dnia 13 grudnia 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół w Mołtajnach po raz kolejny odwiedzili dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych, które są mieszkańcami  Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie.

Przez cały miesiąc uczniowie wraz z opiekunem Szkolnego Koła PCK Panią Agnieszką Dowejko prowadzili w szkole zbiórkę rzeczy niezbędnych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli, którzy jak zwykle bardzo chętnie przyłączyli się do akcji udało się uzbierać mnóstwo rzeczy. Z dnia na dzień przybywało coraz więcej gier planszowych, edukacyjnych, puzzli, artykułów papierniczych takich jak plastelina, kredki, bloki, bibuła, nożyczki kolorowanki. Uczniowie z Mołtajn swoim darem chcieli rozświetlić uczniom niepełnosprawnym zbliżające się Święta Bożego  Narodzenia. Celem wyjazdu było nie tylko obdarowanie dzieci z tej szkoły prezentami, ale również integracja uczniów. Dzieci wspólnie odgadywały zagadki związane ze Świętami Bożego Narodzenia, słuchały opowieści o Świętym Mikołaju, śpiewały kolędy, wykonały bombki, którymi przyozdobiły wykonaną wspólnie choinkę z bibuły. Na zakończenie wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia, następnie opiekunowie oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie podziękowali za wsparcie, uśmiech i iskierkę radości oraz obdarowali naszych uczniów własnoręcznie wykonanymi prezentami.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i ofiarowaną pomoc.

Dzięki Wam mogliśmy poczuć, że największą przyjemność sprawia obdarowywanie innych.

Agnieszka Dowejko