I EDYCJA BIEGU NA ORIENTACJĘ „PAMIĘCI ŻOŁNIERZY AK „ w Gierłoży

Dnia 18 grudnia 2016 roku uczniowie klasy III gimnazjum w składzie Rafał Tujaka, Nikodem Buńko i Bartłomiej Strączek wzięli udział w I EDYCJI BIEGU NA ORIENTACJĘ „PAMIĘCI ŻOŁNIERZY AK „ w Gierłoży.
        Organizowany bieg na orientację miał na celu popularyzację tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży oraz przybliżenie uczniom wiedzy historycznej dotyczącej żołnierzy Armii Krajowej działających na Warmii i Mazurach.
Podczas imprezy zorganizowane były prelekcje z historii prowadzone przez członków grup rekonstrukcji historycznej. Na trasie biegu liczącej 4,3 km , znajdowały się punkty kontrolne, na których sprawdzana była sprawność fizyczna uczestników oraz znajomość faktów historycznych. Uczestnicy zostali wyposażeni w karty startowe, mapy i kompasy. Na mecie czekał na nich ciepły poczęstunek i napoje. Nadzór nad imprezą sprawowali wykwalifikowani sędziowie, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy medyczni.

Nasi uczniowie ukończyli bieg na III miejscu,dumni i zadowoleni z siebie poinformowali o tym społeczność szkolną podczas apelu.

Składam serdeczne podziękowania Państwu Tujaka, którzy sprawowali opiekę nad uczniami oraz dowieźli ich do Kętrzyna.

E.K.