Platońska jaskinia talentu
        Czuliśmy się absolutnie wyjątkowo w czasie gminnego konkursu Mam talent zorganizowanego 25 listopada 2016 r. przez GOK w Barcianach. Każdy występ - przygotowany przez uczestników w różnym wieku - zachwycał, wcale nie zbliżeniem się do ideału czy delikatnym oddaleniem od niego. Każdy występ był odbiciem ideału. I dlatego właśnie porywał serca obserwatorów i pozwalał przeżyć chwile wzruszenia czy radości. Otarliśmy się o ideał.
        Wśród uczestników konkursu nie zabrakło uczniów naszej szkoły, którzy nie szczędzili sił i czasu na jak najlepsze przygotowanie, a później również zaprezentowanie swoich pasji. Królowały – jak zazwyczaj – śpiew i taniec, a Damian Suchecki przygotował coś, czego do tej pory nie widzieliśmy. Wykonał monodram, wcielając się w postać wybitnej Hanki Bielickiej. I zrobił to z wielkim poczuciem humoru i dystansem do siebie. Gratulujemy! Gratulujemy wszystkim uczestnikom – byliście znakomici. Kto nie widział – niech żałuje.
        Nasze talenty uplasowały się na następujących miejscach:
Maja Sieck - II miejsce w kategorii klas I - III
Zuzanna Imbierowicz - Wyróżnienie  w kategorii klas I - III
Zespół TY & JA - Wyróżnienie w kategorii klas IV - VI Damian Suchecki - III miejsce w kategroii gimnazjum