Program edukacyjny "Żyj smacznie i zdrowo"

Dnia 14.04.2016r. w Zespole Szkół w Mołtajnach odbył się dzień zdrowej żywności. W dniu tym po raz kolejny realizowaliśmy program edukacyjny "Żyj smacznie i zdrowo" w ramach VI edycji konkursu „Winiary”. Program zachęca gimnazjalistów i ich rodziców do smacznego i zdrowego odżywiania, wspólnego spożywania posiłków i samodzielnego gotowania, kształtuje postawę proekologiczną oraz promuje idee niemarnowania żywności. Przygotowane przez uczniów i ich rodziców pełnowartościowe posiłki pokazały społeczności uczniowskiej i lokalnej, że zdrowe odżywianie może być smaczne i proste. Poprzez zdrowe odżywianie zyskamy nie tylko zdrowie i dobre samopoczucie, ale nawet lepsze wyniki w nauce.

W imprezie udział wzięli uczniowie naszej szkoły, rodzice i lokalna społeczność. Głównym "daniem" dnia był wykład zaproszonego gościa z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kętrzynie na temat podstawowych zasad zdrowego żywienia. Pani Agnieszka Puszko dokładnie omówiła najnowszą piramidę żywności. Po wykładzie młodzież w dalszym ciągu świetnie się bawiła biorąc udział w aerobicu gdyż aktywność fizyczna idzie w parze ze zdrowym odżywianiem. Imprezę zakończyliśmy degustacją zdrowych potraw przygotowanych przez naszą młodzież i ich rodziców.

Udział w poprzednim programie zakończył się dla nas sukcesem, szkoła zdobyła drugą nagrodę w postaci tablicy multimedialnej wraz z rzutnikiem. Mamy nadzieję na kolejny sukces ŻYCZCIE NAM POWODZENIA!!!

Koordynator programu

Aneta Wypyszczak