Gimnazjum i co dalej?

Dnia 21 marca 2016 r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej Gimnazjum ZS w Mołtajnach wzięli udział w zajęciach zawodoznawczych w Liceum Ogólnokształcącym im. Gen.Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. Obserwowaliśmy działania, jakie sa podejmowane w czasie akcji gaszenia pożaru i ataku terrorystycznego. Obejrzeliśmy pokaz prezentujący działania prawne związane z zatrzymaniem, przesłuchaniem, oskarżeniem i osadzeniem podejrzanego. Zapoznaliśmy się z pracą laboratorium chemicznego. Testowaliśmy gry komputerowe oraz uczestniczyliśmy w zajęciach strzeleckich. Najbardziej podobało nam się, gdy uczeń w trakcie pokazu przybiegł z karabinem maszynowym wymachując nim przed naszymi oczami, bardzo się przestraszylismy bo myślelismy że coś nam grozi, ale to był tylko żart. Nastepnie udaliśmy się na strzelnicę, gdzie strzelaliśmy z karabinu ak-47 i wszystko dobrze się skończyło. Wrócilismy do szkoly bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. W Zaruskim opiekowali się nami uczniowie, m.in. absolwenci naszej szkoły: Kinga Kowalewska i Wojtek Dykta. Mogliśmy pytać o wszystko.

Dnia 22 i 23 marca uczestniczyliśmy w kolejnych zajęciach pokazujących możliwości kontynuowania nauki po gimnazjum przeprowadzonych przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół w Reszlu i Węgorzewie.

KAROL WARDAK