Społeczność Zespołu Szkół w Mołtajnach adoptowała szkołę w Kamerunie

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z  innymi.."

Te słowa wielkiego człowieka – Jana Pawła II- kierowały nas podczas akcji "Adoptuj szkołę", o której dowiedziałam się od byłej uczennicy naszej szkoły.
      W ramach akcji Redemptionis Misso Fundacja Pomocy Humanitarnej zachęca osoby indywidualne, szkoły i firmy z całego kraju do zaadoptowania  szkoły podstawowej w mieście Abong-Mbag w  Kamerunie, która liczy 200 uczniów. W szkole, w której często brakuje kredy, podręczników. Aby zachęcić dzieci do uczenia się, raz w tygodniu w szkole wydaje się ciepły posiłek, nigdy jednak nie wiadomo, którego dnia.
       Adopcja szkoły proponowana przez Fundację polega na przyłączeniu się do klubu  adopcyjnego. Jego członkowie zobowiązują się wesprzeć edukację afrykańskich dzieci raz do roku kwotą 100 zł przez kolejne 6 lat.
       W naszej szkole akcja przyjęła  się z wielkim entuzjazmem. Dzieci i ich rodzice  z chęcią wspomogli  nas w jej realizacji, za co bardzo dziękujemy. I tak właśnie  Zespół Szkół w Mołtajnach  stał się rodzicem szkoły w Kamerunie. Zapraszamy też innych do włączenia się do akcji.
       Najważniejszy jest uśmiech dzieci i świadomość, że pomogło się komuś zmienić życie.

Edyta Konstantynowicz

Przedstawiciel Rady Rodziców