ISKIERKA RADOŚCI

Dnia 18 grudnia 2015 roku uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Mołtajnach odwiedzili dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie. Przez dwa miesiące Pani Agnieszka Dowejko opiekun Szkolnego Koła PCK wraz z uczniami kl. III prowadziła w szkole zbiórkę rzeczy niezbędnych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie. Uczniowie i rodzice - jak zwykle bardzo chętnie - przyłączyli się do akcji i podarowali dzieciom mnóstwo zabawek, gier, puzzli, artykułów papierniczych i książek. Zebrano około 10 worków podarowanych rzeczy. Wychowankowie Szkoły Specjalnej byli bardzo uradowani z prezentów, które otrzymali, każdy otrzymał także słodki upominek.
    Celem wyjazdu było nie tylko obdarowanie dzieci tej szkoły prezentami, ale również integracja uczniów. Uczniowie wspólnie śpiewali kolędy, wykonali choinkę z papieru i bibuły, którą następnie przyozdobili udekorowanymi własnoręcznie bombkami. Na koniec wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia.

Uczniowie Zespołu Szkół w Mołtajnach oraz wszyscy, którzy wsparli tę akcję, swoim darem rozświetlili dzieciom zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
    Na zakończenie opiekunowie oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie podziękowali za wsparcie, uśmiech i iskierkę radości oraz obdarowali naszych uczniów własnoręcznie wykonanymi prezentami.

W imieniu dzieci ze Szkoły Specjalnej oraz swoim dziękuję wszystkim za włączenie się do akcji i ofiarowaną pomoc. Dzięki Wam mogliśmy poczuć, że największą przyjemność sprawia obdarowywanie innych.

A. Dowejko