W Wiosce Mikołaja

W tym roku Mikołaj na okres przedświąteczny przeprowadził się bliżej naszej szkoły, bo do Mazurolandii w Parczu. To tam uczniowie Zespołu Szkół w Mołtajnach 17 grudnia spędzili niezapomniane chwile u boku Mikołaja i zabawnych Elfów. Zanim sam Święty zaszczycił nas swoją obecnością, musieliśmy zdać egzamin, który opierał się na znajomości dziecięcego savoir vivre. Mikołaj zasypał nas zagadkami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia i opowieściami dotyczącymi tradycji świątecznych. W pracowni Elfów każdy z nas wykonał gipsową ozdobę świąteczną, którą na pamiątkę zabraliśmy do domu. Rozmarzeni i w nastrojach świątecznych wróciliśmy do szkoły. Trochę nam żal, że Boże Narodzenie jest tylko raz w roku. Ale przed nami kolejne atrakcje – wigilia klasowa i jasełka w szkole.