Wycieczka do Olsztyna

Dnia 9 grudnia 2015r. uczniowie Zespołu Szkół w Mołtajnach w ramach rządowego programu "Bezpieczna+" odbyli wycieczkę do Olsztyna. Głównym celem wyjazdu była wizyta studyjna wspierająca umiejętności uczniów w zakresie podejmowania działań wolontariackich. To był wspaniały dzień spędzony również na zabawie i wypoczynku, a jednocześnie bardzo aktywnie w Wodnym Centrum Rekreacyjno - Sportowym "Aquasfera" w Olsztynie. Uczniowie mogli korzystać z basenu rekreacyjnego o zróżnicowanym kształcie oraz licznych atrakcji takich jak: sztuczna rzeka, leżanek masaży podwodnych, biczy wodnych, kaskady wodnej, różnych akcesoriów do zabaw w wodzie. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się jednak dwie zakręcone prawie 120- metrowe zjeżdżalnie.
       Po tak aktywnie spędzonym czasie uczniowie udali się na obiad do restauracji "Green Way", która zaserwowała nam zdrowy obiad i pyszny deser.
       Wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu mając w pamięci dużo wrażeń i wspomnień.
        Wizyta w Olsztynie zachęciła uczniów do działań wolontariackich promujących aktywny i zdrowy styl życia.
     Mapa bezpieczenstwa powstala w wyniku dzialan wolontariackich i na podstawie ankiet skierowanych do spolecznosci szkolnej: uczniow, rodzicow, pracownikow szkoly.
                                                                                                                            A. Dowejko