Mikołaje z Zespołu Szkół w Mołtajnach odwiedziły schronisko w Pudwągach

W darze serca i troski dla naszych „braci mniejszych” ponad 200 kg żywności zebrali uczniowie ZS w Mołtajnach dla zwierząt przebywających w schronisku w Pudwągach podczas akcji ogłoszonej przez Samorząd Uczniowski. Podsumowaniem tej akcji był wyjazd najbardziej zaangażowanych uczniów do schroniska w dniu 10 grudnia. Na miejscu przywitała nas opiekunka zwierząt, która opowiedziała nam historię schroniska i oprowadziła po nim. Największe zainteresowanie wzbudziły szczenięta, które chciał przytulać każdy z nas podczas wspólnej zabawy na wybiegu. Najwięksi miłośnicy czworonogów wybrali się z dorosłymi psami na spacer po pobliskim lesie.

To już druga akcja, w którą zaangażowali się uczniowie i ich rodzice. Wiemy już, że jeden z piesków zauroczył naszą uczennicę. która powróci po niego z rodzicami, by dać mu prawdziwy dom.

Magdalena Kopciuch