Mikołajki

Już od piątku uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do Mikołajek, a przygotowaniom tym towarzyszyło następujące hasło: „Moi drodzy przyjaciele do szczęścia trzeba niewiele, więc nie szczędźcie swojej szafy, wyciągajcie z niej czerwone łachy i w poniedziałek w nich przybywajcie, nie zwlekajcie. Ja w te progi wnet zawitam i o zdrowie  Was zapytam, a by miny były względne, przybędę do was z prezentem”, podpisane oczywiście przez św. Mikołaja. Jak się okazało najdokładniej swoje szafy przejrzeli uczniowie klas I –VI szkoły podstawowej i dołączyli do wspólnej zabawy paradując po szkole w czerwonych strojach, mikołajkowych czapkach a nawet strojach Mikołaja. Najważniejszym punktem dnia był moment, w którym Św. Mikołaj przekroczył próg naszej szkoły, by obdarować wszystkich łakociami. Nasz poczciwy staruszek bardzo miło został przyjęty przez wszystkich, a w podziękowaniu za prezenty dzieci, śpiewały piosenki i recytowały wierszyki.